CREATING BETTER ENVIRON­MENTS

TWORZENIE LEPSZEGO ŚRODOWISKA ZACZYNA SIĘ OD .. TROSKI O ŚRODOWISKO. PONIŻEJ PREZENTUJEMY UNIKATOWE PROJEKTY, KTÓRE OBRAZUJĄ JAK POPRAWIĆ ŚRODOWISKO WEWNĄTRZ BUDYNKU.

AVINODE GROUP

Lokalizacja Gothenburg, Sweden Architekt White Architects Projektant wnętrz White Architects Instalator Golvet Gothenburg AB Flooring Materiał podłogowy 348 m² Marmoleum Marbled Zdjęcia Bodil Bergqvist

Avinode Group, szwedzka firma technologiczna, potrzebowała biura o wyraźnej tożsamości i silnym elemencie przyciągającym. Koncentrując się na rozwiązaniach promujących zdrowe nawyki i równowagę pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym, pracownia White Architects zaprojektowała we wnętrzu wiele niestandardowych elementów. Zadanie pracowni obejmowało opracowanie kompleksowej koncepcji i projektu, zapewnienie stałej pomocy podczas remontu i przygotowanie nowej siedziby. Koncepcję aranżacji wnętrza podsumowuje „przejście od liczb do natury”. Liczby reprezentują ścisłe dane i konkretny produkt, w odróżnieniu od natury, która jest osobista, wolna i metafizyczna. Na podłodze numeracja zlokalizowana jest w obrębie sal konferencyjnych i stanowisk pracy. Natura jest motywem przewodnim na przestrzeniach wspólnych. Wybór podłogi do projektu padł na Marmoleum. Wykładzina ta spełniała wszystkie wymagania inwestora: musiała być trwała, wytrzymała, ale również wywoływać zachwyt. Spełniała również wymogi dotyczące zrównoważonego rozwoju i posiadanych certyfikatów. Naturalne i neutralne dla środowiska Marmoleum idealnie wpisuje się w koncepcję projektu zgodną ze zrównoważonym rozwojem. Nie bez znaczenia była również duża ilość kolorów Marmoleum, która pozwoliła architektom tworzyć wielobarwne, przyciągające wzrok wzory na podłodze.