ODILE DECQ WYWIAD

Odile Decq: „Buntuję się przeciwko konieczności budowania <kostek>. Buntuję się przeciwko niedostatecznej reprezentacji kobiet w architekturze. Buntuję się przeciwko nauczaniu architektury, które nie jest dostosowane do wymogów XXI wieku. Buntuję się przeciwko wielu rzeczom. Właściwie urodziłam się buntowniczką. Taką już mam naturę.”

KOLOR W ARCHITEK­TURZE

Niewiele elementów projektu architektonicznego działa równie bezpośrednio, co kolor. Kolor to często pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy, kiedy patrzymy na bryłę lub wnętrze budynku, szczególnie jeżeli jest to kolor odważny. To coś, co zapada głęboko w pamięć. Mówimy o tamtym czerwonym lub żółtym budynku, niebieskiej sali lub pomarańczowym korytarzu. Poza tym kolor sprawdza się wyjątkowo dobrze jako środek ekspresji.

PROJEKTY

Załączamy jako inspirację zdjęcia wnętrz kilku budynków, w których zastosowano podłogi i pokrycia mebli wyprodukowane przez Forbo Flooring. Projekty te znajdują się w różnych częściach świata i pokazują wiele możliwych zastosowań produktów Forbo.

TWORZYMY LEPSZE ŚRODOWIS­­KO

Kolory, materiały i faktury szwedzkich domów Kronanbacken inspirowane są jałowymi, skalistymi lasami pokrywającymi górę Ormberget wznoszącą się za budynkami. Materiały ścian, podłóg i sufitów zostały dokładnie zbadane pod kątem ochrony środowiska naturalnego, jakości budynku i oszczędności. Z uwagi na te czynniki naturalnym wyborem była wykładzina Linoleum.